Masáže

      Súčasný životný štýl s obmedzovaním pohybovej aktivity a pracovný režim s dlhodobým statickým preťažovaním v jednej polohe negatívne pôsobí na naše zdravie, dochádza ku skracovaniu svalov, degeneratívnym zmenám na chrbtici, k nesprávnemu držaniu tela – skolióze.

       Masáže sú vynikajúci spôsob ako posilniť relaxáciu, minimalizovať bolesti svalov, prekonať stres a napätie. Masáž ukľudňuje nervovú sústavu, znižuje krvný tlak, relaxuje svaly a podporuje krvný a lymfatický obeh.

          Hovoriť a písať o masáži, je ako opisovať farbu, chuť zmrzliny, tóny hudby… Každý masér je jedinečný. Žiadna masáž nebude nikdy rovnaká. Dobrú masáž treba jednoducho zažiť…

Účinky pravidelných masáží:

–  ozdravenie a zjemnenie pokožky
–  normalizácia napätia v koži
–  spevnenie ochabnutého svalstva a zlepšenie svalovej činnosti
–  odstránenie bolesti svalov a kĺbov
–  urýchlenie procesu hojenia
–  prísun kyslíka a živín do tkaniva

Klasická masáž

     Patrí medzi najstaršie spôsoby liečenia. Je vhodná najmä pri bolestich chrbta, ktoré vznikajú následkom každodenného preťaženia a stresovania organizmu. Ku klasickej masáži zaraďujeme: masáž chrbta, masáž tváre, masáž hlavy a pliec, masáž horných a dolných končatín, celková masáž

Indikácie: choroby pohybového ústrojenstva, poúrazové a pooperačné stavy, srdcovocievne choroby, choroby krvného obehu, choroby nervového systému, choroby dolných dýchacích ciest, choroby tráviaceho traktu, rekonvalescencia.

Kontraindikácie: horúčky, infekčné ochorenia, akútne zápaly, kožné infekcie a plesne, zápaly žíl a trombóza, hnačky a krvácavé stavy.

Cenník masáží.

Diplomovaný fyzioterapeut – Lucia Obrtáčová

Druh masáže

Cena

Masáž krčnej a hrudnej chrbtice (20′) 10,- €
Masáž chrbta (20′) 15,- €
Masáž lumbálnej (driekovej) chrbtice (20′) 10,- €
Masáž nôh (20′) 10,- €
Masáž rúk (20′) 10,- €
Masáž tváre (15′) 9,- €
Celková masáž tela (60′) 35,- €
Mäkké techniky – uvoľnenie kože od svalov (20′) 15,-€