SKI Vitanová

Lyžiarske stredisko bolo vybudované v roku 2008 a v tom istom roku zahájilo aj prevádzku. Nachádza sa na v blízkosti obce Vitanová a je priamo prístupné z cesty lll. triedy Trstená – Vitanová – Oravice, s dostatočnou kapacitou bezplatných parkovacích miest. Zjazdovky sú pravidelne upravované a podľa potreby zasnežované moderným systémom umelého zasnežovania. Celková dĺžka zasnežovaných tratí je 4,1 km.

Nadmorská výška vrcholu zjazdoviek 968m.n.m a prevýšenie 243 m, celková prepravná kapacita 3600 osôb/hodina. Nové technické vleky a sedačková lanovka, umelé zasnežovanie, úprava zjazdových tratí a tri stupne náročností trás. Reštaurácia, bufet, kaviareň, lyžiarska škola, požičovňa a servis lyží.

www.skivitanova.sk

Meander SKI Oravice

Najrýchlejšia sedačková lanovka s odpojiteľným uchytením vyhrievaných štvormiestnych sedačiek, jediná v SR a ČR. Kapacita 2 400 osôb/hodina, prevýšenie 270 m. Lyžiarsky vlek Skorušiná – kapacita 900 osôb/hodina, prevýšenie 143 m. Lyžiarsky vlek Magura – kapacita 500 osôb/hodina, prevýšenie 80 m. Lyžiarsky vlek Kids Park – kapacita 350 osôb/hodina, prevýšenie 15 m.

Z areálu sa dá dostať na tri 10 km bežkárske trate do Tichej doliny, Bobroveckej doliny a pod Maguru.

V areáli sa nachádza termálne kúpalisko Meander park.

Lyžiarske stredisko Zuberec Janovky

Stredisko sa nachádza priamo v obci Zuberec v lokalite Janovky. Je určené pre všetky kategórie lyžiarov a poskytuje ideálne podmienky pre rodinnú lyžovačku. Plochy zjazdoviek sú bez porastov a sú mechanicky zasnežované, stredisko má nočné lyžovanie.

Lyžiarske stredisko Zuberec -Milotín

Lyžiarske stredisko je vhodné pre všetky kategórie lyžiarov. Na svoje si prídu najmä deti, začiatočníci a strední lyžiari. Večerné a nočné lyžovanie (osvetlený lyžiarsky svah) v dĺžke 1230 m (18.00-21.00 hod.) Bežecké trate v Roháčskej doline (blízko strediska) sú 2, 3, 4 km okruhy v nadmorskej výške nad 1000 m. Zatiaľ sú udržiavané nepravidelne.

Lyžiarske stredisko Zverovka – Spálená

Lyžiarske stredisko Zverovka – Spálená poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Kratšie vleky (400 m a 850 m) sú určené pre začiatočníkov a deti, 1490 m dlhá sedačková lanová dráha uspokojí aj veľmi náročných milovníkov zimných športov. V tomto stredisku sa sneh udrží až do Veľkej noci – je priamo pod vrcholom Roháčov.